Skoki

Dyscypliny lekkoatletyczne to również skoki. W tej kategorii rozgrywek wyróżniamy skok w dal, trójskok, skok wzwyż, skok o tyczce. Generalnie każdą z tych rozgrywek możemy obserwować podczas ważnych wydarzeń sportowych. Jednak dla laików warto wyjaśnić na czym polega każda z nich.

Antresole magazynowe
http://www.log-system.pl
Dostawca kompleksowego wyposażenia magazynów.
W naszej ofercie znajdują się regały paletowe, półkowe, magazynowe.

Skok w dal polega na rozbiegu na odcinku wcześniej odmierzonym oraz na odbiciu się jedną mocniejszą dla danego zawodnika nogą oraz wylądowaniu na dwie nogi. Wynik jest dokładnie mierzony, biorąc pod uwagę dwa punkty – jeden stały i jeden zmienny: między belką a śladem pozostawionym przez stopy. Każde zawody obejmują wykonanie trzech skoków eliminacyjnych oraz dla najlepszych, tych, którzy najlepiej wypadli w eliminacjach, czeka również wykonanie trzech kolejnych skoków, które doprowadzają do wybrania jednego zwycięzcy.

Skok wzwyż odbywa się na podobnych zasadach, jak skok o tyczce. Poleca on na odbiciu się po wykonaniu rozbiegu i przeskoczeniu poprzeczki, która zajmuje się na specjalnych do tego stworzonych stojakach. Skok o tyczce z kolei to próby przeskoczenia przeszkody przy pomocy tyczki.

Trójskok, jak sama nazwa, wskazuje polega na wykonaniu trzech skoków następujących po sobie. Pierwszy skok to lądowanie na nogę odbijającą, drugi lądowanie na drugą nogę, trzeci to natomiast lądowanie na obie nogi już na piaszczystej skoczni.