Podwyższanie domain rating

Podwyższanie domain rating

Domain rating jest wskaźnikiem, pozwalającym ocenić serwis internetowy pod kątem ilości i jakości linków, odsyłających do stosowanej przez niego domeny. Jego wartość zawiera się w obszarze od 0 do 100, przy czym zero znaczy brak linków, prowadzących do witryny, lub ich niezwykle niewielką ilość i jakość. Im większa liczba opisuje DR, tym lepiej. Co ważne, skala wzrostu nie jest tutaj liniowa, a logarytmiczna. Oznacza to, że uzyskanie każdego kolejnego punktu jest trudniejsze, niż poprzedniego.

Domain rating to wielkość, wprowadzona przez Ahrefs, jedno spośród największych narzędzi, używanych przez specjalistów ds. SEO. Kreatorzy Ahrefs nie ujawniają dokładnej procedury obliczania tegoż wskaźnika, lecz podają, co korzystnie oddziałuje na jego wysokość:

ilość unikatowych linków, kierujących do badanej domeny
jakość domen, spośród jakich pochodzą linki,
ilość linków, pochodzących z danej domeny.
Im większą wartość DR ma domena linkująca, tym lepiej wpływają one na wartość domeny linkującej, lecz im więcej linków wychodzi z tej samej domeny, tym mniejsze jest jej oddziaływanie. Jeśli wartość strony linkującej wzrasta, razem z nią wzrasta wartość linkowanych przez nią witryn.

Wprawdzie reprezentanci Google negują, jakoby takie parametry jak Autorytet Domeny albo PageRank działały na wyniki, przedstawiane przez ich wyszukiwarkę, jednak autorzy Ahrefs prezentują na liczne zbieżności, dlatego warto starać się o zwiększenie profilu linków. Dobre jest, gdy linki przychodzące płyną z serwisów, powiązanych tematycznie z badanym. I odwrotnie: lepiej pozbyć się linków niskiej klasy (zwłaszcza spamu), jakie obniżają notę całości.

Warto tutaj pamiętać, że jedni twórcy parametru DR mają go za względny: konkretna cyfra jest mniej znacząca od tego, jak serwis przedstawia się na tle konkurencji. Wciąż też, zdaniem wielu wielu specjalistów, najskuteczniejszą metodą tworzenia mocnego profilu linków jest dostarczanie wartościowych treści, jakie odbiorcy polubią, i będą chcieli się do nich odnosić na swoich stronach.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 20.11.2023 07:48:54)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.