Literaki

Literaki

Dosłownie każdy miłośnik krzyżówek uwielbia gry, w jakich może bawić się słowem. Ale skoro jest duszą towarzystwa najchętniej robi to z innymi. Na szczęście w dobie nieograniczonego dostępu do internetu nie trzeba wychodzić spośród domu, by móc bawić się słowem z innymi ludźmi. Wystarczy komputer, tablet lub smartfon z wcześniej wspomnianym dostępem do internetu oraz można zaczynać!
Przykładem gry, gdzie niewiele osób może bawić się w układanie słów są literaki. Zasady gry są łatwe oraz niezmiernie przypominają scrabble. Odróżniają się jednak od nich niniejszym, iż w przypadku wątpliwości, czy słowo ułożone istnieje, system sprawdza w słowniku. Oraz robi to niezwykle dokładnie, przeszukując słownik języka polskiego, ortograficzny, poprawnej polszczyzny lub wyrazów bliskoznacznych. Przy czym za prawidłowo ułożone słowo uznaje każde występujące w słowniku, z wyjątkiem niniejszych pisanych wielką literą, z apostrofem lub skrótów.
W taką grę potrzeba zagrać, nawet skoro stroni się od krzyżówek. Wysiłek umysłowy zmusza szare komórki do działania sprawiając oraz człowiek odkrywa niespodziewanie, iż przynajmniej zna mnóstwo słów, to w sytuacji kryzysowej, żadne nie przychodzi mu do głowy. Jest to idealne ćwiczenie gimnastykujące mózg oraz ciekawe doświadczenie, które pozwala człowiekowi lepiej poznać samego siebie. A na tym znakomita zabawa.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 03.10.2023 18:36:38)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.