Liceum w Nowym Sączu

Liceum w Nowym Sączu

Zespół Szkół Katolickich imienia bł. P. J. Frassati w Nowym Sączu to placówka, do której należą: Liceum Sztuk Plastycznych i również Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia.

Każdy, kto chce tam się uczyć, odwiedzając serwis: zsk.szkola.pl, pozna program wychowawczy-profilaktyczny. Opiera się jego osoba na mądrym stwierdzeniu że “Całość zadania wychowawcy katolickiego zorientowana jest ku integralnej formacji człowieka”. Najważniejszy jest tym samym ostateczny sens samego człowieczeństwa.

Jeśli chodzi o Katolickie Liceum Sztuk Plastycznych, mianowicie to od 2019 roku 5-letnia szkoła, w której można zdobyć wykształcenie w zawodzie plastyk. Czesne za jeden rok nauki, w podziale na 12 miesięcy, wynosi tutaj 310 zł. Lecz jest szansa zwolnienia z opłat, kiedy ma się niełatwą sytuację finansową i również spory talent. Należy nadmienić, że szkołę prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe, a jej oficjalnym patronatem jest Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Chłopcy i również dziewczęta mogą wybierać z następujących specjalizacji: techniki malarskie, aranżacja przestrzeni, fotografia i również film, fotografia artystyczna, formy rzeźbiarskie, techniki graficzne czy formy użytkowe.

W przypadku Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, to nauka trwa tutaj 6 lat. Zespół przygotowuje do zawodu muzyka, ale również kształci ogólnie na poziomie dotychczasowego gimnazjum a także liceum z maturą. By starać się o przyjęcie, wypada posiadać umiejętności muzyczne na poziomie wymaganym w szkole muzycznej II stopnia. Ciekawą propozycją jest możliwość indywidualnego programu i toku nauczania. Po ukończeniu przystępuje się do matury. Należy też zdać egzamin dyplomowymy z gry na instrumencie bądź śpiewu.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 10 (ostatnio: 01.02.2023 04:40:40)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.