Bieg maratoński

Pokonanie swoich naturalnych słabości jest dzisiaj dla wielu bardzo ważne. Stąd wielu z nas decyduje się na bieg, niekoniecznie maratoński, by udowodnić przede wszystkim sobie coś, na drugim miejscu, by pokazać coś innym. W wielu miastach z tego powodu organizuje się bardzo często biegi uliczne. Także biegi tematyczne, poświęcone jakiemuś szczytnemu celowi.

Audit ISO 9001
http://gqcert.com/certyfikat/iso-9001/
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Świetni audytorzy i konkurencyjne ceny.

W Polsce w prawdziwym maratonie, a dokładniej w półmaratonie można pobiec w kilku miastach. Audit ISO 9001. Cyklicznie odbywają się takie spotkania sportowe w Krakowie (Cracovia Maraton), Wrocławiu, czy w Warszawie. Najstarszy polski maraton ma już swoją długą historię organizowania w Dębnie. Tego typu imprezy sportowe rozgrywane są również w dużych zagranicznych miastach: Londynie, Nowym Jorku, Chicago, Wiedniu, Berlinie, Bostonie, itd. Znajdują one także bardzo niezwykłe miejsca. Biega się na Pustyni w Saharze, czy po zamarzniętym jeziorze Bajkał.

Jak podkreślają specjaliści przebiegnięcie długich odcinków, mierzących nawet kilkadziesiąt kilometrów, nie jest aż takie trudne. Największy problem zaczyna się wtedy, kiedy zamiast równego tempa, chcemy biegać w różnym tempie, zmieniając intensywność biegu i jego prędkość. Takie zdolności utrzymania się w tego typu biegu mają nieliczni. Wymagane są długie treningi. Ponadto trzeba zauważyć, że bieg maratoński to bieg na czas, to rywalizacja z innymi, a ta jest bardziej wyczerpująca niż by mogło się wydawać.

Najlepiej także w tej dziedzinie sportu wybrać biegi takie, które systematycznie pozwolą nam się rozwijać. Najpierw zaczynamy od krótszych dystansów i je wydłużamy wraz z nabieraniem sprawności. Warto wiedzieć, że bieg maratoński pozwala na uczestnictwo wszystkim. Osoby niepełnosprawne i starsze także mogą wziąć udział w tego typu zawodach.

Bieg maratoński na olimpiadzie – historia

Bieg maratoński to już historyczna dyscyplina sportowa, która pozwala się wykazać zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Bieg w wykonaniu mężczyzn odbywa się zawsze na zakończenie wszystkich zmagań sportowych. Pierwszy raz bieg maratoński liczył 40 km, co było spowodowane chęcią zaokrąglenia liczby 37 km, która w rzeczywistości dzieliła Maraton i Ateny. W 1908 roku na igrzyskach w Londynie dystans ten jeszcze bardziej zwiększono, tym razem o ponad 2 kilometry. Metę ustalono na miejsce w pobliżu trybun królowej brytyjskiej. Dzisiaj bieg maratoński liczy 42 km i 195 metrów.